O WIEWIÓRCE

Muzyka Wiewiórki na Drzewie ma w sobie swojski Śląsk i słoneczna Hiszpanie, ma w sobie radość i refleksje, jest bomba energetyczna z opóźnionym zapłonem.
Odłamki zawsze zostają w głowie słuchaczy.

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w Gliwicach, gdzie na próbach spotykali się muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD40”. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, ze nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracja do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronność i zainteresowania muzyczne członków kapeli.
W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA, a kto wsłucha się w gitarę Szata to może usłyszy nawet maleńką szczyptę metalu. Kochamy świat i ludzi, czerpiemy energie z interakcji ze światem, z podróży, z ciągłego poszukiwania nowych ścieżek, dlatego teksty powstają z punktu widzenia leśnych stworzonek obserwujących bacznie rzeczywistość z najwyższych gałęzi drzew.

Graliśmy w wielu miejscach, o których warto w naszej historii wspomnieć. Przede wszystkim zawsze ciepło myślimy o Reggae w Stodole, Woodstocku, gdzie dorobiliśmy się własnej, leśnej sceny zwanej Wiewiórstock i rzeszy fanów, którzy przyjeżdżają tam tylko dla nas! W 2016 roku pobiliśmy absolutny woodstockowy rekord i jako jedyna kapela w historii tego festiwalu zagraliśmy koncert każdego dnia festiwalu, na trzech różnych scenach (czwartek – SCENA VIVA KULTURA, piątek – Wiewiórstock, sobota – Strefa Lecha). Od kilku lat tworzymy oprawę muzyczna do bieszczadzkiego Biegu Rzeźnika. Graliśmy także podczas Rybnickich spotkań ze sztuka, Festiwalu Artystów Ulicy – Ulicznicy, Biadacza, Parasemu w Czechach, Biegu Polesie, Katushy… Jesteśmy wszędzie tam, gdzie trzeba ludzi zarażać pozytywna wibracja. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomocna dłoń, dlatego od wielu lat bierzemy udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także napędzamy trybiki akcji charytatywnej „Hałas Miasta”. W październiku 2019 zespół otrzymał Pierwszą nagrodę od Prezydenta Miasta Gliwice w kategorii „Twórczość artystyczna”.

Mamy na koncie dwa albumy z autorskimi utworami z pogranicza rock’a, ska i reggae a obecnie pracujemy nad trzecim krążkiem, który do sprzedaży wejdzie w styczniu 2020 roku.

Wiewiórka na drzewie występuje nie tylko w swoim naturalnym środowisku. Zapraszamy na koncerty!
Informacje o najbliższych imprezach zawsze można znaleźć na naszej stronie internetowej lub na naszym facebooku.
Zapraszamy do zabawy!

SKŁAD WIEWIÓRKI