Serdecznie zapraszamy na 6 edycję Hałas Miasta.
Jak co roku impreza jest charytatywna i gramy dla Ani.

Kiedy i gdzie?
30.06.2018 ul. Średnia w Gliwicach (koło Ministerstwo Śledzia i Wódki Gliwice) – koncert plenerowy

HAŁAS MIASTA to muzyczny puls Gliwic. Wsłuchaj się w tętno miasta i dopasuj do niego swój puls!

Ministerstwo Śledzia i Wódki – Gliwice, Wiewiórka Na Drzewie i stowarzyszenie Cała Naprzód mają zaszczyt zaprosić na piątą edycję wydarzenia Hałas Miasta. Już po raz trzeci Hałas Miasta wychodzi na ulice by jeszcze lepiej poczuć tętno miasta i trafić do jego mieszkańców. Cel i idea całego przedsięwzięcia od pięciu lat pozostają niezmienione. Gwarantujemy dużo dobrej, różnorodnej muzyki, świetną atmosferę i wyśmienite towarzystwo. Za sprawą tego wydarzenia chcemy dać Wam dobrą rozrywkę, ale także promować lokalną kulturę i integrować społeczność lokalną. Hałas Miasta to nie tylko muzyka, wspaniali ludzie i dobra zabawa. To także pomoc potrzebującym. Po raz szósty Hałas Miasta zagra dla Aneczki Urban.

ZAGRAJĄ:
• Rootsvelt

• Wiewiórka Na Drzewie

• Pozyton Sound

NASZ HYMN:

WJAZD:
– Free – do każdego zakupionego podczas imprezy napoju oraz jedzenia doliczona będzie złotówka, która zostanie przekazana na dalsze leczenie i poprawę komfortu życia małej Ani Urban. Będą też licytacje, zbiórka do puchy oraz stoisko z gadżetami i płytami Hałas Miasta – wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przekazane Ani.

ANIA URBAN:
Ania Urban urodziła się 24 kwietnia 2008 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz z zespołem Arnolda-Chiari. Jest niezwykle inteligentną dziewczynką, która pod względem psychicznym rozwija się bardzo dobrze. Obecnie jest pilną, bardzo lubiącą szkołę, uczennicą trzeciej klasy. Pomimo swojej ciężkiej choroby i wielu przebytych operacji jest wyjątkowo pogodna i potrafi znosić swoje cierpienia z uśmiechem na ustach. Ania w swoim krótkim życiu przeszła już 8 operacji, które umożliwiły jej w miarę normalnie życie. Większość z nich została wykonana za granicą (cena ok. 15.000,00 EUR za jedną operację, a koszty nie są refundowane przez NFZ). Niestety podczas zeszłorocznych badań okazało się, że konieczna jest kolejna, pilna operacja. W kręgosłupie utworzyły się jamy wypełnione płynem mózgowo-rdzeniowym, które uszkadzają rdzeń kręgowy. Objawy schorzenia, które nieoperowane mogły doprowadzić do śmierci, z dnia na dzień się nasilały. Dzięki operacji udało się je zlikwidować, jednak główna przyczyna (przewężenie kanału rdzeniowego w odcinku szyjnym kręgosłupa spowodowane zrostami pooperacyjnymi) cały czas jest poważnym zagrożeniem dla dziewczynki. W związku z zaistniałą sytuacją Ania jest pod stałą opieką lekarzy, ponieważ niewykluczone, że będzie musiała przejść kolejną operację. Do poprawnego jej funkcjonowania potrzebne są ortezy reciprokalne, które umożliwiają Ani stawianie pierwszych kroków oraz jej pionizowanie, a także gorset niwelujący skoliozę. Cena to ok. 18.000,00 EUR (również brak refundacji z NFZ). W związku z tym, że Ania rośnie trzeba co roku zmieniać ortezy i gorset. Wszystko to razem jest niezbędne do poprawnego rozwoju jej organów wewnętrznych (serca, nerek, układu pokarmowego, kręgosłupa) oraz wzmocnienia jej układu kostnego. W wyniku zaników mięśniowych oraz nieprawidłowych przepływów krwi Ani, narażona jest na tworzenie się martwicy. Brak leczenia złego krążenia może spowodować poważne uszkodzenia nie tylko serca, nerek, wątroby czy kończyn, ale również mózgu. Objawy, które Ania już ma to:
– owrzodzenie nóg
– obrzęki
– odbarwiona skóra, niedokrwistość
– problemy z trawieniem i wypróżnianiem
– osłabiony system odpornościowy
– zimne stopy i dłonie
– brak apetytu
– zmęczenie
– senność
Dlatego też rodzice Ani starają się o zakup wanny z hydromasażem przeznaczonej specjalnie dla osób niepełnosprawnych (koszt: 42.000,00 zł). Byłaby ona bardzo pomocna w ulepszeniu przepływów i krążeniu krwi oraz masażu pozostałych mięśni. Na pewno ułatwiłaby funkcjonowanie Ani i zmniejszyła konieczność częstych wizyt w szpitalach i terapii antybiotykowej. Zakup wanny poprawi zarówno trafikę skóry oraz krążenia, jak i pomoże zapobiec tworzeniu się wstępnych ran i owrzodzeń. Dodatkowo umożliwi Ani uzyskanie niezależności w higienie osobistej, poprawiając jej komfort życia i pewność siebie. Więcej o Ani przeczytacie na jej profilu:https://www.facebook.com/pages/Aneczka-Urban/437289503005847?fref=ts

Aneczka Urban, Wiewiórka Na Drzewie, Ministerstwo Śledzia i Wódki – Gliwice, Cała Naprzód i nasza najlepsza pod słońcem, hałasująca oraz pomagająca publiczność to integralne elementy układanki jaką jest Hałas Miasta! Dlatego też nie może Was zabraknąć 30 czerwca na ul. Średniej. Bądźcie częścią tego niezwykłego wydarzenia!

Wspierają nas:
– Juicy Lucy
– DESA • gastro bar • day&night
– Pizza Saluto
– Lucjan’s Barber Shop
– Czeszki Wakepark Gliwice
– Kirchhoff Automotive
– Półmaraton Gliwicki
– Kreweta • Gliwice