Z przyjemnością informujemy, iż pojawimy sie – znowu – w Gliwicach, tym razem zagramy w doborowym towarzystwie Wiewiórki na drzewie 🙂

Wiewiórka Na Drzewie

Muzyka Wiewiórki na Drzewie ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, ma w sobie radość i refleksję, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. Odłamki zawsze zostają w głowie słuchaczy.

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w IZOERGU, gdzie na próbach spotykali się muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD40”. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, że nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracją do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronnosc i zainteresowania muzyczne członków kapeli. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA, a kto wsłucha się w gitarę Szatqa to może usłyszy nawet maleńką szczyptę metalu. Kochamy świat i ludzi, czerpiemy energię z interakcji ze światem, z podróży, z ciągłego poszukiwania nowych ścieżek, dlatego teksty powstają z punktu widzenia leśnych stworzonek obserwujących bacznie rzeczywistość z najwyższych gałęzi drzew.

VIDEO:

Więcej o zespole:
http://www.wiewiorkanadrzewie.art.pl/
https://www.facebook.com/wiewiorkanadrzewie?fref=ts


Zespół SHEEP

Został założony w grudniu 2008 roku w Osowcu Śląskim przez Adama Szypota i Łukasza Pawletę. Wtedy to, pierwotny skład próbował swych sił grając między innymi covery Dżemu. Z czasem jednak poczuł potrzebę tworzenia własnych kompozycji i grał już tylko własną muzykę.
W tym okresie powstało wiele utworów, które po późniejszej rearanżacji, grane są do dziś.
W roku 2010 przyszedł jednak czas na zmiany i tak oto w październiku, zaczęły się pierwsze próby
z nowym basistą Andrzejem Purgałem. Brzmienie zaczęło stawać się mocniejsze a utwory zaczęły odbiegać od blues’owych w stronę bardziej rockowych.
Od tego czasu szlifowano materiał i grywano coraz więcej koncertów.
Kolejne zmiany przyszły rok później a dokładnie w czerwcu 2011 roku, gdy do formacji SHEEP
z zaprzyjaźnionej kapeli Moyrah dołączył gitarzysta Adam Tymczyszyn. Muzyka nabrała tempa
a przenikliwe solówki Adama dodały polotu i spójności w repertuarze grupy.

Więcej o zespole:
http://www.sheep-band.pl/